Paintball ehk ümmargune värvikapsel ehk värvipall

 

Paintballi mängitakse üldjuhul kolme stiili: stsenaariumi järgi, võistlus mäng ja taktikaline. Stsenaaruimi järgi lepitakse kokku mängu kulg ja  järgitakse kindlat mängu plaani. Sedasi saab jäljendada näiteks ajaloolisi lahinguid. Stsenaariumi mängud on tihtipeale ka suurte osalejate arvudega mängud. Näiteks  d-day ameerikas.

            Võistlus mäng kannab tihti ka ingliskeelset nime speedball. See on sportlik meeskonna mäng kus võistkonda kuulub 5 liiget. Sportpaintballi harrastatakse liiga tasemel ameerikas, euroopas ja ka venemaal. Kuna see sportmäng on väga kiire ja adrenaliini pakkuv on sellel ka väga karmid reeglid.  Loe reeglitest siit.

            Taktikaline paintball –  seda mängitakse kõige sagedamini. Selle mängimiseks sobib tihti mets, mõni mahajäetud hoone või ka selleks spetsiaalselt ehitatud väljak.

 

 

            Paintballis on kindlad reeglid. Kui Te soovite mängida Paintballi siis järgige kindlasti ohutus reegleid ja instruktori juhendeid. Kasutage maksimaalselt turvavarustust. See tähendab, et teil on nõuetekohane mask ja nõuetele vastavalt reguleeritud marker ehk värvirelv. 

            Kasuta maski nõuetekohaselt! Kontrolli et mask peas ei loksu.

            Kasuta ainult nõuetele vastavat värvimarkerit! St  et markeri kapsli kiirus ei ületaks 300ft mõõdetuna toru otsast.

            Markeril kasuta kindlasti torusokki!

            Ära lase sõpra lähemalt kui 3 meetrit

 

 

 

 

 

Kas paintball on valus?Jah, see teeb natuke haiget. Halb paintballi tabamus on tunne, nagu löödaks ta märja rätikuga. Enamik paintballi tabamusi tunnevad end kummiriba kõva löögina ja mõned löögid võivad tunda end sama nõrgana kui kraan õlal!

 Jah on küll! Kuid see teebki selle mängu põnevaks. Sest kui tabamust ei tunneks siis jalutaksid meil mängus ringi värvilised surematud terminaatorid. Teisalt ei ole see valu ka nii tugev et sellepärast mängimata jätta. Sest valu leevedab see adrenaliin mille sa mängust saad.

Minu üks võistkonnakaaslane võrdles seda nagu arsti juures süsti saamise või näpistamisega. Seega tee kõik selleks et sind ei näpistataks.

 

Mis peaks paintballi mängides seljas/jalas olema?

 

Painti mängima tulles võiksid teil olla seljas spordi riided. Kui te mängite paintballijaoks kohandatud platsil siis on hea kui teil on jalas spordijalanõud kui aga mängite kuskil vanades hoonetes siis meie soovitame kanda tugevamaid saapaid või turvajalanõusi. Üldjuhul kui pakuvad korraldajad selga ka spetsiaalsed tunked. Olemas on ka muidugi ka spetsiaalsed mänguriietus neile kes mängivad tihedamalt või sportpaintballi.

 

Kui pikk on mäng?

 

Selle lepime üldjuhul kokku enne kui mängusi tegema hakkame.Me teeme üldjuhul lühikesi mänge kestvusega 5 – 10 minutit oleneb meeskondade suurusest. See tagab selle, et välja langenud ei peaks kaua ootama uut mängu. Mängud on meil üldjuhul strateegilised mis panevad meeskonnad tööle ühtse eesmärgi nimel. Suurtematel mängudel kus on rohkema osalejaid seal lastakse mängu juurde 3 kuni 5 inimest korraga.

 

Kui palju kulub paintballis kuule?

 

Meie väljakul on meie soovitus võta stardiks 500 palli. Seda sellepärast, et esmane emotsioon nõuab ka oma osa palle:) see tähendab, et ikka tahetakse märki lasta juba enne kui mäng pihta  hakkab. Reegel on aga see, et avatud maastikul kulub palli üldjuhul rohkem kui ruumides mängides.

 

Mis vahe on mängida majas sees või õues.

 

Sees mängimise plussid on; Kuiv, soe, kuulikulu väiksem.

Sees mängimise miinused on; Kontakt on lähedal ja pihta on saada valusam, tihti on ka pime,

Väljas mängimise plussid; Avaram, valge, kontakt kaugem, põnevam, mängijaid on rohkem näha,

Väljas mängimise miinused on; Muutlik ilm, kuuli kulu on suurem

Need väljakud mis on värskes õhus ja mis on spetsiaalselt tehtud paintballi jaoks on üldjuhul paremad kui siseruumid. Väljakul  eelis siseruumidega võrreldes on see et sa saad muuta oma väliplatsi siis kui sa tahad. Siseruumides aga koridoore ja tubasi liigutada ei saa.

 

 

Kas paintball on kallis hobi?

 

Paintball võib maksta nii palju või nii vähe, kui olete nõus maksma. Sarnaselt paljude teiste laskespordialadele võib see alguses olla suhteliselt odav. Mida rohkem olete spordiga seotud, seda enam võite oodata oma kulude tõusu

 

 

Milliseid palle kasutada ja mis on nende vahe.

 

Paintballe on väga erinevaid. Üldjuhul paneb palli kvaliteedi paika  suuresti hind. On palli kaste mis maksavad 40 eurot 2000 palli, ja on palle mis maksavad 120 eur 2000 palli

Odavamad pallid ei ole nii kvaliteetsed, nende kapsli kest on paksem ja tihti kaugemalt tabades ei pruugi pall alati puruneda. Lisaks sellele on pallide diameeter odavamatel pallidel kõikuv. See tekitab seda et laskmisel hakkab pall lennuajal suunda muutma. Mida kvaliteetsem pall seda kallim see ka on. Odavama klassi pallidega on ka veel see, et nende kapsel võib puruneda markeri torus mis paneb samamoodi pallilennul trajektori muutuma.

Paljud mängude korraldajad kasutavad mängudes odavat ja mitte nii kvaliteetset palli, see tähendab, et mängijal on rohkem mässamist, et pihta saada vastasele. Kuna meie ise mängime ka tihti siis oleme alati otsinud omale parimat palli mis pole tihti kõige odavam, kuid see eest annab mängule parema tunde sest sinna kuhu sihid sinna ka pall lendab. Ja kuna meile meeldib kui varustus ja pallid on head siis pakume seda ka oma klientidele.

 

Kui vanalt võiks paintballi mängida?

 

Võiks ju öelda et paintballi mängida võiks alates 14 aastaselt, kuid nii nagu me kõik oleme erinevad nii ka lapsed ja noored. Meil on üldjuhul reegel see et kes nutma hakkab see mängu enam ei lähe. Meil on mänginud kõigenoorem 9 aastane poiss. Ta sai küll pihta ja tal oli pisarad silmas kuid vaim ja tahtmine olid kordades suurem edasi mängida. Seega kõik sõltub inimesest endast. Muidugi kui sa oled alla 18 aastane on vajalik lapsevanema või hooldaja luba.

 

Kuidas mängus edukas olla?

 

Rääkige üksteisega. Mida keegi tahab teha. Sellejärgi teostage plaan ja viige see ellu. See on meeskonnamäng. Kes hiilib küljelt, kes tahaks rünnata otse peale. Siis tehke plaan, sedasi, et kõik saaksid teha seda mida kokku lepiti. Kui hiilijat hakatakse laskma siis hõika oma meeskonnakaaslasele kust suunast sind lastakse. Edu tagab julgus ja agresiivsus. Kui sa jääd väljaku nurka passima ja ei aita oma meeskonda siis piiratakse sind sisse ja te kaotate suure tõenäosusega mängu. Leppige kokku kes on teie meeskonnas kapten ja jagab infot. Katsuge teada saada kuhu poole lähevad vastased ja andke teada sellest oma meeskonnale. Kui te kuulete lahingu keskel informatsiooni vaenlase kohta siis hõigake seda edasi. Seda nimetetekse duubeldamiseks. Kui kuuled infot vastase kohta ja sul õnnestub vastast tabada siis anna teada sellest ka oma meeskonnale, et see vastane sealt on väljas. Igasugune  info liikumine aitab teil mängu eesmärgile sammu lähemale. Kui teil on piisavalt infot siis saate oma mängu sellele vastavalt kordineerida. Küsige alati nõu instruktorilt meie instruktorid on ka kõik mängijad ja oskavad teile kindlasti jagada häid näpunäiteid.

Scroll to Top